Święta to idealny czas, by sprawić bliskiej osobie prezent. Święta to również czas, który stwarza świetną okazję do sprawienia przyjemności nie tylko komuś, ale i sobie. Bowiem już samo dawanie prezentów jest przyjemnością samą w sobie. Kosmetyk lub zabieg kosmetyczny jako prezent na święta? Czemu nie?

Czas zatem zacząć przygotowania do świąt! W tym artykule wskażę Ci kilka pomysłów na drobne prezenty kosmetyczne.

Jaki powinien być prezent na święta

  • przede wszystkim prezent na święta powinien być praktyczny!
  • powinien być ładny;
  • powinien dobrze wpisywać się w oczekiwania obdarowanej.

Jak dobrze dobrać prezent na święta

Dobrze dobrany prezent na święta, to nie lada sztuka. Obdarowywanie bliskich, to nie tylko przyjemność, ale i stres, bowiem znalezienie podarków, które trafią w gust obdarowanego nie jest proste. Postaram się podpowiedzieć Ci, czym kierować się przy wyborze prezentu na święta i aby był to strzał w dziesiątkę.

Może coś na problemy skórne?

Zakup trafionego prezentu na problemy skórne wymaga zaangażowania. Przyjrzyj się cerze osoby, której chcesz sprawić prezent. Dobrze dobrany kosmetyk pod kątem potrzeb skóry sprawi, że osoba będzie chętnie go używać. Oczywiście, nie będąc fachowcem, nie dokonasz w 100% fachowego rozpoznania. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie delikatny kosmetyk ochronny. W czasach pandemii będzie to podwójnie dobry wybór, albowiem cera skrywana pod noszoną maseczką jest dodatkowo narażona na uszkodzenia (o tym, jak dbać o cerę, która „dusi się” pod maseczką pisałam tutaj). Krem ochronny będzie idealnym wyborem dla każdego, podobnie jak kosmetyki nawilżające i regenerujące (np. masło do ciała, o którym możecie przeczytać moją recenzję tutaj). Świetnie sprawdzą się także kremy pod oczy (o jednym z nich pisałam tutaj), które mają szerokie działanie pielęgnujące.

Kosmetyki o intensywnym działaniu

Zdecydowanie odradzam ich zakup jako prezent na święta. Skóra każdego człowieka ma indywidualny charakter. Kosmetyki, które charakteryzują się intensywnym działaniem, zawierają w sobie kwasy (np. kwas owocowy). To, czy dana skóra pozwala na zastosowanie takiego kosmetyku, powinno być skonsultowane z kosmetyczką, która powinna posiadać odpowiednią wiedzę i wykształcenie w tej dziedzinie. Jeśli masz problem z doborem kosmetyku, zapraszam do mojego salonu – chętnie pomogę.

Dokonaj rozpoznania terenu 🙂

Zwróć uwagę jakich kosmetyków dotychczas używała osoba, którą chcesz obdarować. Istnieje wtedy duża szansa, że nasz prezent przypadnie do gustu i będzie często używany. Nie oznacza to oczywiście, że musisz kupić prezent dokładnie taki sam. Możesz kupić podobny, innej marki (może okaże się lepszy?). Kosmetyk jako prezent to świetna okazja do poznania nowych produktów nowych marek. To także okazja do rozpoczęcia w ogóle przygody z pielęgnacją. Oczywiście nie możemy przesadzić. Osoba, która na codzień nie stosuje peelingów mechanicznych, nie przekona się do nich za żadne skarby. Wtedy lepszym dla niej prezentem będzie balsam do ciała.

Dowiedz się, jakich zapachów używa obdarowywana osoba. Bardzo interesującym wyborem są kosmetyki, których zapachy kojarzą się ze świętami: piernik, cynamon, mandarynka lub kompozycje leśne. Co nie zmienia faktu, że jeśli osoba obdarowywana nie lubi tych zapachów – z prezentem nie trafisz. Dlatego tak ważne jest rozpoznanie. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić – kup produkt bezzapachowy lub taki, którego woń jest bardzo delikatna.

A może voucher na zabieg kosmetyczny?

Wiele salonów kosmetycznych oferuje vouchery (bony podarunkowe) na zabiegi kosmetyczne. Uważam, że to bardzo dobry prezent! Na pewno będzie trafiony, ponieważ to kosmetyczka dobierze adekwatny zabieg do skóry obdarowanego. Nie ma tutaj ryzyka pomyłki. Nie ma też ryzyka braku zadowolenia, ponieważ zabieg kosmetyczny ma na celu nie tylko poprawę urody, ale też samopoczucia. Zabiegi są bowiem bardzo relaksujące i jest to idealny prezent dla każdego, kto potrzebuje chwili wytchnienia i odpoczynku.

bon podarunkowy