To, że aromaterapia jest lekarstwem, wiadomo od dawna. Warto ją zastosować tym bardziej teraz, kiedy nastały długie, jesienne wieczory, a aura nie zawsze nas rozpieszcza. Deszcz, wiatr i szarówka nie wprawiają w dobry nastrój. Prócz zabiegów kosmetycznych, takich jak peeling, warto umilić sobie wieczory, sięgając po olejki eteryczne. Warto zastosować aromaterapię, albowiem sprawia ona, że w pomieszczeniu nie tylko robi się przytulniej, ale także ma wiele właściwości leczniczych. Oto mój top five najlepszych olejków do aromaterapii. Polecam!

Aromaterapia – jakie olejki

olejek oregano

Oregano olejek

ma niewątpliwe działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Co ważne, oregano to naturalny antybiotyk! Zwalcza bakterie, wirusy, grzyby. To zdecydowanie mój faworyt!

olejek z drzewa herbacianego

Olejek herbaciany

to w zasadzie ekstrakt z z liści drzewa herbacianego, pochodzi z Australii. Ma silne właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, reguluje funkcjonowanie gruczołów łojowych. Pielęgnuje i leczy skórę.

olejek eukaliptusowy

Olej eukaliptusowy

to substancja bezbarwna, ma charakterystyczny zapach. Można go pozyskać z liści eukaliptusa metodą destylacji z parą wodną. Orzeźwia, koi, regeneruje nabłonek migawkowy, wyścielający drogi oddechowe.

olejek lawendowy

Olejek lawendowy

to król olejków. Był już stosowany przez Sokratesa. Podczas I Wojny Światowej powszechnie stosowano go do leczenia ran i poparzeń. Odpręża uspokaja, pomaga w zasypianiu. Wspomaga leczenie depresji, poprawia jakość snu.

olejek bergamotowy

olej bergamotowy

otrzymywany jest przez ściskanie owoców Bergamotki. Nazwa olejku jest odmiejscowa – od Bergamo we Włoszech, gdzie roślinę tą uprawiano. Bardzo dobrze łagodzi stres i stany napięcia nerwowego. Jego orzeźwiający, świeży, cytrusowy sapach, doda Ci energii i zmotywuje do działania. Idealnie nadaje się do stosowania w pracy, uprzyjemniając spędzone tam chwile.

Ważne! Osoby z tendencjami do alergii, szczególnie przed zastosowywaniem olejku na skórę, powinny przeprowadzić test uczuleniowy smarując niewielką ilość preparatu za uchem, a pierwsze odpalenie kominka z nowym olejkiem lepiej zrobić w ciągu dnia niż wieczorem.

Zadbajmy o jakość olejku. Zaopatrujmy się w produkty czyste, bez zbędnych i szkodliwych dodatków.