Tym razem zapraszam Was do lektury opisu jednego z zabiegów, który wykonuję z niesłabnącym powodzeniem. Każda z nas zapewne wie, jak ważna jest ładna figura. Odchudzanie, pozbycie się cellulitu – znacie to doskonale, prawda? Jeśli chcecie odchudzić się szybko i bezboleśnie – a przy tym skutecznie, zapraszam na zabieg odchudzający – lipolaser duo.

Odchudzanie lipolaser – jak to działa?

W tym artykule opisałam kombajn kosmetyczny Medika, który stanowi niezbędny element wyposażenia mojego salonu. To za jego pomocą wykonuje się zabieg lipolaserem. Zasada działania lipolasera duo polega na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych wiązką laserową o długości 650nm oraz podczerwienią o długości 940nm. Pod wpływem przenikającego przez skórę promieniowania laserowego dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej, powodującej rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które przekazywane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane – czyli usuwane naturalną drogą z organizmu. Wyjątkowa technologia, która tworzy wiązkę lasera w formie filarowej, bezpośrednio wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry, nie doprowadzając jednocześnie do powstawania nierówności na skórze, a także znacząco wpływając na efektywność zabiegu.

Czy to bezpieczne?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i zupełnie bezinwazyjny. Światło lasera przenika przez skórę i jest kierowane wyłącznie na komórki tłuszczowe! To sprawia, że nie trzeba długo czekać – efekty pojawiają się bardzo szybko, gwarantując ekspresową utratę niechcianych centymetrów, nie dając przy tym skutków ubocznych. Sesja trwa ok. 60 minut, a efekty widoczne są praktycznie od ręki i narastają z każdym zabiegiem. Lipolaser to ulga dla „ciężkich nóg” i obrzęków, udrażnia kanały limfatyczne, a także usprawnia krążenie.

Dzięki zabiegom można wymodelować sylwetkę, zredukować tłuszcz z różnych partii ciała, jak również zredukować cellulit. Leczeniu można poddawać wszystkie problematyczne okolice:

 • brzuch,
 • biodra,
 • uda,
 • kolana,
 • ramiona,
 • fałdy na klatce piersiowej,
 • plecy,
 • szyję,
 • podbródek i twarz,

Lipolaser i odchudzanie – dlaczego warto?

Działanie urządzenia wpływa na komórki tłuszczowe, które znajdują się pod powłoką skóry. Zabieg szybko wysmukla figurę oraz daje rezultat odtworzonej, odmłodzonej skóry. Dzięki zabiegom można ukształtować figurę, usunąć tłuszcz z rozmaitych części ciała, jak i pokonać cellulit. Leczeniu można poddawać wszelkie trudne strefy takie jak: brzuch, biodra, pośladki, uda, ramiona, plecy lub podbródek. To doskonałe rozwiązanie dla osób w dowolnym wieku, których zamiarem jest strata nadwyżki centymetrów w obwodzie, a nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Udowodniono, iż zimny laser działa tylko na komórki tłuszczowe zostawiając kapilary oraz pozostałe komórki w powierzchni śródmiąższowej nienaruszone. Uwolnienie zawartości komórki tłuszczowej to efekt okresowego zniszczenia błony komórkowej. W przeciągu paru minut działania lasera małego poziomu, komórki tłuszczowe rozpoczynają tworzyć “fazy przejściowe”, a następnie tłuszcz zostaje „wyrzucony” z organizmu przez naturalne mechanizmy metaboliczne oraz detoksykacyjne organizmu.

Lipolaser przeciwwskazania

 1. Wiek poniżej 18 roku życia;
 2. Ciąża i karmienie piersią;
 3. Stosowanie ziół i leków światłouczulających w okresie 2 tygodni przed zabiegiem;
 4. Metalowe lub silikonowe implanty bezpośrednio w miejscu zabiegu;
 5. Rozrusznik serca;
 6. Problemy dermatologiczne skóry w miejscu poddawanym zabiegowi;
 7. Schorzenia:
  • choroby nowotworowe,
  • cukrzyca (za zgodą lekarza prowadzącego),
  • epilepsja,
  • choroby układu krążenia m.in. zakrzepica, hemofilia, zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby autoimmunologiczne m.in. AZS, alergie, swędzenie nieznanego pochodzenia,
 8. Stosowane leki:
  • preparaty zawierające retinoidy, np.: Roaccutane, Izotek – 6 miesięcy,
  • preparaty zawierające w dużych dawkach witaminę A, betakaroten. – 3 miesiące,
  • antybiotyki – 2 tygodnie,

Jak skutecznie stosować lipolaser?

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu jednak dla optymalnych efektów warto jest zrobić serię 5-10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu.
W czasie stosowania kuracji należy wypijać przynajmniej 2 litry wody dziennie. Wskazane jest także umiarkowana dieta oraz minimalna aktywność fizyczna, chociażby w postaci 30-minutowego spaceru trzy razy w tygodniu. Stosowanie się do wszystkich zaleceń, czyni zabieg jeszcze bardziej efektywny, a rezultaty będą niewątpliwie trwalsze.

To niewątpliwie doskonały zabieg dla osób borykających się zaleganiem tkanki tłuszczowej rozmieszczonej nierównomiernie, na konkretnej partii np. brzuchu, udach, podbródku lub ramionach. Na efekty zabiegu nie trzeba długo czekać – są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jest to bardzo istotne, gdyż długie oczekiwanie na efekty jest niesamowicie demotywujące.