Wypielęgnowane, zadbane dłonie i dobrze wykonany manicure, to nasza wizytówka. Każda kobieta chce mieć pięknie pomalowane paznokcie. Marzy, by lakier na nich utrzymywał się tygodniami i był w stanie idealnym. Jednak wykonując rękoma różne czynności utrzymanie ładnego manicure jest bardzo trudne. Mało kto zresztą ma czas, by poprawiać lakier raz, czy dwa razy dziennie. Odprysk lakieru nigdy nie wygląda dobrze – wręcz gorzej, niż gdyby nie był pomalowany w ogóle. Dlatego, by sprostać takim wymaganiom, powstał lakier hybrydowy.

Manicure hybrydowy w domu

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie hybrydy w domu pamiętaj, że to dość precyzyjna praca manualna. Jeśli nie posiadasz takich zdolności – od razu sobie odpuść samodzielne wykonanie manicure. Zalewanie skórek, duża trudność w nadaniu kształtu paznokcia, to najczęstsze problemy domowych manicurzystek. Do tego trzeba mieć umiejętność pomalowania prawej dłoni lewą 🙂 Nieumiejętnie nałożona hybryda, to szybkie zejście lakieru i niezadowolenie z naszej pracy. Ponoć trening czyni mistrza, ale nigdy Twój manicure nie będzie wyglądał tak, jak spod ręki sprawdzonej kosmetyczki. Poniżej zrobiłam listę błędów, które popełniają dziewczyny, które zdecydowały się na samodzielne wykonanie hybrydy.

1.Dobrze przygotuj do manicure płytkę paznokcia.

To podstawowa czynność. Jeśli zostanie wykonana źle, baza pod lakierem nie będzie dobrze trzymać i po prostu odpadnie. Płytkę należy dobrze zmatowić oraz odtłuścić. Służy ku temu bloczek polerski oraz specjalny preparat odtłuszczający. Może to być np. cleaner firmy Neonail. Dodatkowo można użyć primera, który zwiększy przyczepność naszej hybrydy.

Niezbędnym elementem jest ocena stanu paznokci. Jeśli płytka jest zniszczona, nierówna – trzeba rozważyć użycie bazy samopoziomującej. Taki produkt wyrówna nierówności i wymodeluje płytkę. Oceniając stan płytki, zwróć uwagę, czy Twoja klientka nie ma problemów dermatologicznych. Jeśli takie są, absolutnie nie wolno Ci wykonywać manicure. Konieczne jest najpierw wyleczenie płytki.

2. Zdejmij poprzedni manicure hybrydowy.

I zrób to poprawnie! Hybryda sama w sobie nie niszczy płytki paznokcia. Może ją natomiast zniszczyć niepoprawne ściągnięcie poprzedniego manicure. Absolutnie nie wolno odrywać hybrydy, ani jej piłować. Użyj acetonu. A najlepiej takiego zestawu.

3. Staraj się nie zalewać skórek.

To bardzo częsty błąd, który może skończyć się problemami zdrowotnymi. Chodzi o uczulenia. Zdarzają się one co prawda rzadko, ale warto wiedzieć, jakie może być ich źródło. Jest to także jedna z przyczyn, dlaczego lakier odchodzi od paznokcia. A do tego wszystkiego wygląda bardzo nieestetycznie. Jeśli już doszło do zalania skórek, należy użyć takiego patyczka i przy jego pomocy pozbyć się nadmiaru produktu.

4. Produkty nakładaj w odpowiedniej ilości.

Kolejny błąd domowych manicurzystek, to zbyt duża ilość nakładanego produktu. Pamiętaj, że wystarczy nałożyć tylko cienką warstwę:

  • bazy,
  • hardi (w opcji),
  • lakieru,
  • topu.

Jeśli bowiem przesadzisz z ilością nałożonego materiału, lakier będzie się marszczył i w efekcie odejdzie od paznokcia.

5. Nie nadużywaj cleanera.

Kolejny błąd, to przemywanie każdej nałożonej warstwy cleanerem. Pamiętaj, że jeśli nadużywasz cleanera, zmywasz warstwę dyspresyjną – a ta jest niezbędna w procesie utwardzania w lampie UV. To dzięki niej poszczególne warstwy łączą się ze sobą.

6. Używaj produktów jednej marki.

Nigdy nie masz pewności, że produkty różnych marek będą ze sobą „współpracować”. Oszczędzanie na poszczególnych produktach może mieć znamienne konsekwencje, które w efekcie zniweczą Twoją pracę. Warto zatem zaufać jednej marce i korzystać z jej kompleksowych rozwiązań.

7. Zabezpiecz paznokieć.

A dokładniej jego wolny brzeg. Zapobiegnie to dostaniu się powietrza pod lakier. Jak to zrobić? Najprościej zamalować wolny brzeg i wtedy mamy pewność, że powietrze nie będzie naszym wrogiem.

8. Dobrze utwardź nałożony produkt.

I korzystaj z dobrej lampy UV. Czas utwardzania produktu w lampie UV zależy od konkretnej lampy. Na rynku dostępne są lampy UV i UV LED. Możesz kupić lampę o mocy ponad 30W, ale też taką, która ma moc zaledwie 6W. Przed rozpoczęciem pracy powinnaś sprawdzić, jaki jest czas utwardzania w danej lampie.

9. Nie obcinaj i nie piłuj manicure hybrydowego!

To kolejny błąd nowicjuszek. Absolutnie nie wolno tego robić! Obcinając lub piłując hybrydę odsłaniamy wolny brzeg. To droga, którą powietrze oraz zanieczyszczenia dostają się pod hybrydę. W takiej sytuacji lakier nie ma szans, by się długo utrzymać.

Manicure hybrydowy w salonie

Rezerwując termin w salonie pamiętaj, że spędzisz w nim około godziny. Korzystając z usług kosmetyczki masz pewność, że zrobi to fachowo i przy użyciu dobrych produktów. Dodatkowo, u dobrej kosmetyczki, w dobrym salonie, masz do wyboru dużo większy zestaw produktów, niż w domowym zaciszu. Poza tym, w salonie zapewniamy sobie odrobinę relaksu i oderwania się od codziennych spraw. Masz też pewność, że wykwalifikowana kosmetyczka wykona Twój manicure hybrydowy w sposób fachowy.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, kliknij w ten link. Chętnie odpowiem.