Zatrzymanie starzenia się skóry jest celem wielu moich klientek. Czyż nie każdy chce mieć zdrową i gładką skórę? Procesu tego jednak nie da się zatrzymać, ale można go znacznie spowolnić. Z pomocą przychodzi zabieg o nazwie infuzja tlenowa. Infuzja tlenowa jest zwana także zamiennie mezoterapią tlenową. Jest to zabieg nieinwazyjny, którego głównym celem jest rewitalizacja skóry. Staje się coraz bardziej popularny, dzięki natychmiastowym efektom po jego zastosowaniu. Jednakże, aby uzyskać trwały efekt, należy poddać się całej serii indywidualnie dobranych zabiegów. Niezbędna jest tu zatem pomoc specjalisty, który dobierze odpowiednie kosmetyki dla Twojej skóry.

Infuzja tlenowa – na czym polega

infuzja-tlenowa

Infuzja tlenowa – to, krótko mówiąc zabieg z wykorzystaniem tlenu. Polega na hiperbarycznym natlenieniu skóry poprzez wprowadzenie w nią składników odżywczych w postaci czystego serum oraz na kuracji czystym tlenem w wysokim stężeniu. Sprężony tlen jest również tutaj elementem masującym i relaksującym. Zabieg zwiększa ukrwienie tkanek, Przed zabiegiem infuzji tlenowej należy wykonać zabieg pełny demakijaż oraz peeling (o rodzajach peelingu pisałam tutaj) w celu złuszczenia martwego naskórka, a przez to zwiększenia efektywności zabiegu. Do wykonania zabiegu konieczna jest specjalna głowica, która służy do rozpylenia tlenu wraz ze składnikami na skórze. W moim gabinecie używam w tym celu kombajnu kosmetycznego firmy Medika.

W metodzie infuzji tlenowej wykorzystuje się dwie odmiany kwasu hialuronowego: niskocząsteczkowego i wysokocząsteczkowego. Niskocząsteczkowy przenika do głębszych warstw skóry wraz ze składnikami aktywnymi. Zadaniem wielkocząsteczkowego jest zaś związanie wilgoci z otoczenia i jej utrzymywanie w skórze.

Kwas hialuronowy łączy włókna kolagenu i elastyny. Wpływa także na fibroblasty, co zapewnia skórze młody wygląd, nadaje jej jędrność, elastyczność i gładkość. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, przyjemny i komfortowy. Nie wymaga żadnej rekonwalescencji.  Bardzo ważny jest jeden element – nie ma skutków ubocznych tej terapii (w przeciwieństwie do np. wstrzykiwania botoksu).

Infuzja tlenowa – dla kogo

Zabieg infuzji tlenowej może wykonać każdy. Nie ma żadnych ograniczeń. Metoda jest uniwersalna, ale wymaga odpowiedniej konsultacji i doboru odpowiednich kosmetyków. Ampułki do infuzji tlenowej są dobierane indywidualnie. Serum może być dobrane do każdego rodzaju skóry, do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

infuzja tlenowa – wskazaniainfuzja tlenowa – przeciwskazania
szara i ziemista cera
skóra z przebarwieniami
suchość i brak nawilżenia
trądzik różowaty
wrażliwa i atopowa skóra
skóra dojrzała
skóra naczyniowa
wirusowe i bakteryjne choroby skóry
alergie skórne
otwarte rany i skaleczenia
choroby nowotworowe

Infuzja tlenowa – efekty

Efekty widoczne są praktycznie od razu – skóra jest odświeżona, głęboko nawilżona, rozjaśniona i wręcz promienieje. Nabiera wyraźnie młodszego wyglądu, emanuje zdrowiem! Efekty te utrzymują się przez około 1,5 tygodnia. Do osiągnięcia lepszych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów.  Po zabiegu skóra będzie dłużej zrelaksowana i dotleniona. Dzięki mezoterapii tlenowej następuje poprawa kolorytu skóry oraz rozjaśnienie plam pigmentacyjnych, a także spłycenie drobnych zmarszczek, bruzd, blizn potrądzikowych i zmian naczyniowych. Skóra po mezoterapii tlenowej jest oczyszczona i zostaje głęboko odżywiona. Zabieg mezoterapii to przede wszystkim relaks dla skóry i stymulacja do jej regeneracji.

Zabieg ten możesz wykonać w moim gabinecie. Cena to 200zł. Zapraszam!