Dobra kosmetyczka – jak wybrać? Jak rozpoznać dobry salon kosmetyczny, w którym higiena i bezpieczeństwo to priorytet. Jak uniknąć kłopotów ze zdrowiem po wizycie u kosmetyczki. Z tego artykułu dowiesz się, czym się kierować przy wyborze dobrego salonu kosmetycznego.

Zabrzmi to może zuchwale, ale dzielę kobiety na te, które chodzą do salonów kosmetycznych i na te, które dopiero zaczną chodzić. Każda kobieta chce wyglądać dobrze i się podobać. Chcą się też odprężyć siadając na fotelu kosmetycznym. Jednak nie w każdym salonie kosmetycznym higiena jest na pierwszym miejscu. Oddając kosmetyczce swoją twarz, dłonie i stopy trzeba mieć się na baczności. Dobra kosmetyczka zadba o to, by klientka chciała wrócić w to miejsce. Wie, że będzie tam bezpieczna.

Po pierwsze: zwróć uwagę, czy w salonie kosmetyczka przestrzega zasad higieny!

Kosmetyczka powinna mieć na sobie fartuch. Jeśli pracuje w zwykłym ubraniu, nie wiemy, czy przed chwilą nie była w nim na ulicy. To siedlisko bakterii!! Czysty fartuch – to wyznacznik higieny. Wygląd kosmetyczki powinien być bez zarzutu – powinna mieć czyste i zadbane paznokcie. To jej wizytówka. Dłońmi wykonuje zabiegi np. na twarzy. Jeśli jej dłonie są zaniedbane, to wizyta u takiej kosmetyczki może być po prostu niebezpieczna.

Niezbędnym urządzeniem w salonie kosmetycznym jest autoklaw – urządzenie do sterylizacji narzędzi. Jeśli kosmetyczka używa wody do czyszczenia narzędzi – unikaj takich salonów! To może być naprawdę niebezpieczne.

W dobrym salonie kosmetycznym kosmetyczka przy Tobie powinna odpakować narzędzie ze sterylnej torebki.

Po drugie: sprawdź kwalifikacje kosmetyczki!

Godna zaufania kosmetyczka posiada odpowiednie kwalifikacje, które są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami i dyplomami. Dobra kosmetyczka stale poszerza swoją wiedzę, uczestniczy w szkoleniach, konferencjach i sympozjach. Taka kosmetyczka będzie miała kompleksowe podejście do zabiegu – przeprowadzi wywiad o stanie zdrowia, o problemach skórnych, z cerą, prowadzonym trybie życia, nałogach. Ponadto posiada umiejętność postawienia trafnej diagnozy, określi typ skóry i jej stan. Dopiero po uzyskaniu tych danych dobierze odpowiedni zestaw zabiegów i kosmetyków.

Ważna jest też aparycja i zachowanie się kosmetyczki. Dobra kosmetyczka zawsze zachowa odpowiednią kulturę, będzie schludnie ubrana i zadbana. Jej priorytetem jest dobre samopoczucie klientki i chętnie udziela rad dotyczących dbania o urodę i dobry wygląd cery. Chętnie tez dobierze kosmetyki odpowiednie dla danej skóry, które pozwolą utrzymać ją w doskonałej kondycji.

Po trzecie: sprawdź, jakiej marki kosmetyków używa Twoja kosmetyczka

To, jakie marki kosmetyków używane są w gabinecie, również wiele nam powie o jakości pracy osób w nim zatrudnionych. Jeśli używane są kosmetyki, które możesz kupić w perfumeriach – unikaj takich salonów! Profesjonalny kosmetyk kosmetyczny bardzo mocno różni się od tego, którego na co dzień używamy w domu. Po to zresztą przychodzi się do gabinetu – by dać ciału to, czego nie możemy mu dać w domu. Kosmetyki w gabinecie powinny być widoczne – w gablocie,czy na półce. Jeśli kosmetyczka ukrywa ten fakt – unikaj takich salonów! Jakość zabiegu w dużej mierze zależy od użytych właśnie kosmetyków – więc muszą być dobrej marki.

Po czwarte: niskie ceny to niska jakość!

To może wyda się dziwne, ale jeśli w danym salonie oferta cenowa jest niska, na 100 procent w ślad za tym idzie niska jakość usług i słabe jakościowo produkty. Niskie ceny powinny wzbudzić niepokój, albowiem na pewno salon na czymś oszczędza. Będą to albo niskiej jakości akryle, środki dezynfekujące lub też słabe lakiery do paznokci, które po kilku dniach będą odpryskiwać. Pamiętaj, ze dobra usługa musi kosztować, jeśli chcesz mieć pewność, że salon używa dobrych jakościowo produktów. Poza tym, kosmetyczka ingeruje w Twoje zdrowie, a na tym nie warto oszczędzać.

Podsumowanie

Czasy, kiedy w salonach kosmetycznych wykonywano nie wymagające dużej wiedzy proste zabiegi pielęgnacyjne i malowanie paznokci dawno minęły. Obecnie mamy do czynienia z zaawansowanymi technologiami, mnóstwem substancji chemicznych oraz wieloma znanymi przeciwwskazaniami do zabiegów. Brak kompetencji salonu kosmetycznego i jego pracowników może mieć ogromne konsekwencje dla naszego zdrowia. Nasza skóra jest zbyt cenna, by oddać ją w ręce pani, która skończyła kilkudniowy kurs kosmetyczny, pracuje mobilnie i przez to ma niskie ceny.

Znalezienie dobrego salonu kosmetycznego nie jest proste. Pamiętaj proszę, że niska cena jest prawie zawsze wyznacznikiem niskiej jakości. Czasami dobrego salonu trzeba się długo naszukać, ale mam nadzieję, że moimi poradami pomogę w wyborze. Pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na konkretny zabieg, wypytaj o salon swoje znajome. W tym przypadku poczta pantoflowa jest dużo bardziej wiarygodna, niż opinie o salonie znalezione w internecie. Te powiem często są pisanie przez konkurencję.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania, kliknij w ten link. Chętnie odpowiem.