Jakiś czas temu zamówiłam do mojego salonu kombajn kosmetyczny firmy Medika. W moim przypadku jest to zestaw 16w1. Jest to w pełni profesjonalny kombajn kosmetyczny, który sprawdzi się również w gabinecie medycyny estetycznej. Kombajn został dostarczony po upływie około trzech tygodni od złożenia zamówienia. Kurierem. Na palecie. Więc od razu przestrzegam – pomoc kogoś we wniesieniu do gabinetu jest co najmniej niezbędna, tym bardziej, że kurier takiej usługi nie świadczy.

Jedno urządzenie – tak wiele możliwości

Pamiętaj, że używanie takiego urządzenia wymaga specjalistycznych umiejętności. Brak wiedzy i przeszkolenia w zakresie użycia kombajnu kosmetycznego będą szkodliwe dla Waszych klientek!

Kombajn Medika pozwala na dowolną konfigurację modułów – aż 10. Dzięki tej technologii, można rozbudować kombajn o nowe funkcje. W przypadku mojego urządzenia, jest to aż 18 unikalnych technologii w jednym urządzeniu. Jakie zabiegi możesz zrobić urządzeniem wielofunkcyjnym Medika?

W zasadzie, ten kombajn kosmetologiczny zawiera w sobie najważniejsze funkcje, bez których nie może obejść się dobry salon:

  1. mikrodermabrazja diamentowa – peeling (oczyszczanie skóry);
  2. laseroterapia – depilacja ciała;
  3. ultradźwięki – sonofereza, mezoterapia bezigłowa – służące do wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry;
  4. liposukcja ultradźwiękowa – pomaga zlikwidować złogi tłuszczowe i cellulit;
  5. fale radiowe – podgrzewanie włókien kolagenowych, poprawa owalu twarzy i efekt wypełnienia zmarszczek.

Oraz wiele więcej. Jak widzisz, to jedno urządzenie zawiera w sobie cały zestaw urządzeń, które – gdyby kupić je osobno – kosztowałyby majątek (i zabierałyby sporo miejsca). Dzięki temu używanie kombajnu pozwala mi na zaoszczędzenie czasu (nie muszę przenosić pojedynczych urządzeń) jak i lepszą, ergonomiczną współpracę z klientem.

Co dał mi kombajn kosmetyczny?

  1. Oszczędność pieniędzy. Zapłaciłam mniej, niż gdybym kupowała osobno urządzenia do poszczególnych zabiegów.
  2. Oszczędność miejsca. Kombajn zajmuje dużo mniej miejsca niż osobne urządzenia. Dzięki kółeczkom w podstawie mogę go ustawiać, gdzie chcę.
  3. Większą wydajność pracy i ergonomię. To moje główne narzędzie pracy, dzięki któremu mogę wykonywać szereg zabiegów.

Wrażenia z użytkowania kombajnu kosmetycznego Medika

Sterowanie kombajnem odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Pulpit jest przyjazny w użyciu i łatwy w obsłudze. Funkcje są czytelne, menu (w języku polskim) nie jest skomplikowane. Poszczególne głowice urządzenia są bardzo ergonomiczne i mają pewny „chwyt”. Estetyczne wykonanie kombajnu to również niesamowita zaleta – wręcz idealnie pasuje do wnętrza gabinetu. Warto dodać, że obudowa kombajnu jest wykonana z antybakteryjnego materiału Corian®. Kółeczka, które znajdują się w podstawie urządzenia umożliwiają łatwe jego przemieszczanie. Kombajn daje możliwość dostosowania zabiegu do indywidualnego pacjenta, co jest dużą zaletą. Dzięki temu można stosować ten sam zabieg z różnymi prędkościami, częstotliwościami i intensywnością. Ustawienia kombajnu można bowiem dostosować do płci pacjenta, jego wieku, wagi, rodzaju skóry i innych parametrów.

Kombajn kosmetyczny – awaria!

Aby opis był pełny, muszę zaznaczyć, że doświadczyłam awarii kombajnu – już w kilka tygodni po jego dostarczeniu. Konkretnie rzecz biorąc, awarii uległ lipolaser duo – przestał działać, po prostu. Po konsultacji z firmą Medika, zapakowałam całość, wysłałam kurierem tak, jak go otrzymałam. Otrzymałam sprzęt kilka dni później – już w całości sprawny. Pamiętajcie jednak, że wysyłka nie jest prosta. Kombajn trochę waży i kurier nie przyjmie go bez palety!

Podsumowanie

Czy warto kupić kombajn kosmetyczny? Bez dwóch zdań warto! Mimo drobnej awarii i małego problemu logistycznego związanego z wysyłką, jestem z tego kombajnu bardzo zadowolona. Dzięki temu urządzeniu zwiększyła się ilość moich klientek oraz zwiększyłam wachlarz usług mojego salonu. Dzięki niemu też zaoszczędziłam sporo miejsca i pieniędzy, których nie wydałam na zakup osobnych urządzeń. Kombajn kosmetyczny to urządzenie wielofunkcyjne klasy premium, które stanowi niewątpliwą wizytówkę każdego dobrego salonu kosmetycznego (kosmetologicznego)

  • pisząc ten tekst skorzystałam ze zdjęć ze strony www.medikapoland.pl