Zabieg na twarz – zapraszam do lektury, ponieważ wygląd dla wielu kobiet jest priorytetem. Nie tylko zadbane dłonie i stopy, zdrowe włosy i ładny uśmiech wpływają na dobry wygląd. Bardzo ważna jest także estetyka twarzy, która najczęściej determinuje to, jak jesteśmy postrzegane. W takim przypadku zalecam Ci wykonać coraz popularniejszy zabieg na twarz. Wiele z nich znajduje się także w mojej ofercie. Jakie jest zatem Top 5 zabiegów na twarz, które możesz wykonać, by polepszyć swój wygląd i zniwelować problemy estetyczne?

Zabieg na twarz – co wybrać

Wiele moich klientek pyta, jak może dać odpocząć skórze od intensywnego makijażu, ale w dłuższej perspektywie. Skóra klientek, które nakładają intensywny makijaż, wymaga nie tyle poprawy, co często intensywnej terapii. Zauważam też, że po odstawieniu jakiegoś kosmetyku, ujawniają się aspekty, o których klientki nie zdawały sobie sprawy. Niezbędne są w takim przypadku profesjonalne zabiegi, które pozwolą dogłębnie nawilżyć i odżywić skórę, poprawić przepływ limfy, zmniejszyć oznaki starzenia się skóry. O drenażu limfatycznym możecie przeczytać TUTAJ. Zabiegi te powinny mieć jak najmniejszą inwazyjność, niemniej do uzyskania właściwych efektów wymagają czasu.

W wyborze odpowiedniego zabiegu na twarz, kluczowa jest diagnoza specjalisty. On oceni stan skóry, problem estetyczny i zakwalifikuje do odpowiedniego zabiegu. Obecna medycyna estetyczna oraz stosowane w kosmetologii środki, przy ich właściwym doborze, pozwolą wyleczyć, bądź zredukować powstały problem. Które zabiegi zatem warto wybrać?

Mezoterapia igłowa

Czy masz przesuszoną skórę, pozbawioną blasku? Czy widzisz, że Twoja skóra utraciła jędrność i elastyczność? To stan, który na pewno wymaga interwencji. Zabieg na twarz będzie idealny. I bardzo dobrych efektów można spodziewać się po zastosowaniu mezoterapii igłowej. Zabieg na twarz polega na podskórnym podaniu kombinacji dwóch ampułek (każda po 5 ml): jedna z nich zawiera 44 składniki, których zadaniem jest wsparcie regeneracji skóry, druga zawiera witaminę C i kwas hialuronowy. Witaminy, aminokwasy, sole mineralne i koenzymy zawarte w tej terapii sprawią, że pobudzony zostanie metabolizm komórkowy i zostaną przyśpieszone procesy naprawcze skóry.

Do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej konieczne jest wykonanie znieczulenia miejscowego przy pomocy kremu. Krem znieczulający dodatkowo powoduje u klientki poczucie komfortu. Aplikacja produktu nie dotyczy tylko samej skóry twarzy, ale także szyi i dekoltu. Na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać – są one widoczne często już dzień po zabiegu. Skóra jest wtedy przyjemnie rozświetlona, napięta i widocznie odmłodzona. Efektem ubocznym może być utrzymywanie się przez kilka dni niewielkich zaczerwienień w miejscach nakłuć. Niemniej, nie jest to bolesne i można spokojnie wrócić do swoich zajęć.

Wolumetria twarzy

Wiele osób narzekających na kształt swojej twarzy, poddaje się zabiegom chirurgii plastycznej. W wielu przypadkach jednak nie jest konieczna aż tak bardzo inwazyjna metoda. Zabieg na twarz będzie idealny i z pomocą może przyjść kwas hialuronowy, a konkretnie jedna z jego odmian. Za jego pomocą można modelować owal twarzy, policzki, nos, a nawet podbródek. Zabieg kształtowania twarzy nazwany jest wolumetrią. Jest nieinwazyjny i nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Można za jego pomocą modelować kształt twarzy. Wolumetrii twarzy można użyć przede wszystkim w kształtowaniu policzków – szczególnie w uwydatnianiu kości policzkowych, redukcji zagłębień pod oczami, a także modelowaniu kąta żuchwy.

Do zabiegu wolumetrii twarzy wykorzystuje się specjalną odmianę kwasu hialuronowego. Jest ona gęstsza niż zazwyczaj. Kwas jest aplikowany w głębsze warstwy skóry. Warto zaznaczyć, że kwas hialuronowy nie jest pochodzenia stricte syntetycznego. To kwas, który występuje naturalnie w organizmie człowieka. A to oznacza, że nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia. Efekty zabiegu widoczne są praktycznie od razu.

Endermologia na twarz

Zabieg ten wykonuje się wtedy, gdy zauważyć można zwiotczenie skóry, utratę sprężystości, zmarszczki, czy też limfatyczne podpuchnięcia. Endermologia twarzy to doskonały zabieg na te niedoskonałości. Co ważne, zabieg ten nie jest wykonywany tylko na ciało – jak wielu błędnie sądzi. Z powodzeniem może być stosowany na skórze twarzy. Zabieg ten delikatnie stymuluje skórę twarzy, dotlenia tkanki oraz wyrównuje powierzchnię skóry.

Zabieg ten jest w pełni bezpieczny. Jest także zabiegiem bezbolesnym. Posiada także efekt relaksacyjny. Świetnym rezultatem jest wygładzenie skóry, redukcja zmarszczek i linii mimicznych. Zabieg wzmocni także sprężystość, dogłębnie nawilży skórę, oczyści skórę z toksyn, pobudzi limfę. Właściwie wykonany zabieg endermologii twarzy obejmuje nie tylko samą twarz, ale także szyję i dekolt, przez co uzyska się spójny efekt zabiegu.

Zabieg na twarz – jaki wybrać

zabieg na twarz

Rosnąca świadomość moich klientek w zakresie konieczności wykonywania zabiegów na twarz jest bardzo widoczna. Bardzo często pytają mnie, jaki zabieg będzie dla nich odpowiedni. Staram się służyć im moją wiedzą i pomocą, dobierając zarówno odpowiedni zabieg, jak i właściwy kosmetyk. Trzeba pamiętać o tym, że specjalista w tej dziedzinie dysponuje właściwą wiedzą. Dlatego zapraszam do konsultacji w moim gabinecie.