W poprzednim poście omówiłam najważniejsze kosmetyczne substancje aktywne, których powinnaś unikać, szczególnie w lato, podczas ekspozycji na słońce. Dziś opiszę się zabiegi kosmetyczne, których nie powinno się wykonywać w lato. To też ważna wskazówka przy wyborze dobrego salonu kosmetycznego. A to dlatego, że żaden szanujący się gabinet nie wykona zabiegu, jeśli są ku temu przeciwwskazania. Niemniej, dla Twojego bezpieczeństwa lepiej wiedzieć jakich zabiegów kosmetycznych nie wykonujemy latem.

Tych zabiegów nie wykonuj latem

  1. Zabiegi z użyciem lasera (epilacja, laser frakcyjny). Zarówno przed, jak i po zabiegu, kategorycznie nie wolno się opalać! Jeśli zbagatelizujemy zalecenia, w konsekwencji może to skutkować trudnymi do usunięcia przebarwieniami lub poparzeniami słonecznymi, a nasz naskórek będzie uwrażliwiony i nadreaktywny.
  2. Głęboka eksfoliacja (np. dermabrazja, silne pilingi chemiczne i ziołowe). Po ekspozycji skóry na słońce, mogą na niej powstać przebarwienia pozapalne, które są bardzo trudne do usunięcia. Niestety, nawet najwyższe filtry przeciwsłoneczne nas przed tym nie uchronią.
  3. Zabiegi z użyciem retinolu, a także innymi substancjami fotouczulającymi i fototoksycznymi, o których wspominałam w poprzednim artykule.
  4. Manualne oczyszczanie skóry – szczególnie, jeśli mamy do czynienia ze skórą bardzo zanieczyszczoną i z licznymi zaskórnikami zamkniętymi. Skóra po takim zabiegu będzie podrażniona, najczęściej będzie wymagała wygojenie. Taki zabieg lepiej zrobić sobie po wakacjach albo wiosną.