Gabinet kosmetyczny to miejsce, gdzie klientki przychodzą by się zrelaksować i poprawić swój wygląd. Każdy gabinet kosmetyczny powinien świadczyć usługi na najwyższym poziomie. O tym, czy tak jest, świadczy przede wszystkim sprzęt, jaki w tym gabinecie jest wykorzystywany. To – prócz wykwalifikowanej kadry – świadczy o prestiżu gabinetu. Jednym z ważniejszych urządzeń wykorzystywanych w kosmetyce jest wapozon kosmetyczny, który pozwala zaspokoić oczekiwania wymagających klientek. Takie profesjonalne urządzenie kosmetyczne znajdziecie także w moim gabinecie.

Jak działa wapozon?

Czasem, do przeprowadzenia zabiegów kosmetycznych oczyszczania twarzy wystarczą kosmetyki o prostym składzie. Czasem sama natura pomaga zmiękczyć skórę i przygotować ją do dalszych zabiegów. Do zabiegów oczyszczania skóry można wykorzystać także parę wodną – tak często używaną w salonach SPA czy w medycynie estetycznej. Do oczyszczenia skóry za pomocą pary wodnej stosuje się wapozon kosmetyczny. Wapozon produkuje parę wodną i za pomocą odpowiedniej głowicy kieruje się ją na partie skóry, które wymagają oczyszczenia. Para wodna zmiękcza martwy naskórek i staje się on łatwy do usunięcia.

wapozon

Zastosowanie wapozonu

Zwykle stosuje się parę wodną z wapozonu na twarz, choć nie tylko. Za pomocą tego urządzenia można także zmiękczać skórę szyi, dekoltu, czy pleców. Wapozon można zastosować także w terapii skóry głowy oraz do zabiegów pielęgnacyjnych na włosy. Jeśli zaś para wodna zostanie wzbogacona ozonem, wapozon znajdzie także zastosowanie w dezynfekcji skóry – a zatem w usunięciu z jej powierzchni drobnoustrojów. To bardzo ważne dla osób zmagających się z różnego rodzaju infekcjami skóry lub podatnymi na alergie.

wapozon

Wapozon – zalety stosowania

Zalet jest niewspółmiernie wiele, dlatego wapozon powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego dobrego salonu kosmetycznego. Przede wszystkim główną zaletą wapozonu jest funkcja zmiękczania warstwy rogowej skóry. Wapozon skutecznie pomoże w oczyszczaniu skóry i usuwaniu z niej zaskórników. Wapozon pomoże też uregulować pory skórne przez odblokowanie ujścia mieszków włosowych. Dzięki temu uwalniane są warstwy łoju odpowiedzialne za „zapychanie się” cery. Niewątpliwą zaletą odblokowania skóry jest dużo łatwiejsze wchłanianie się substancji odżywczych. Wapozon sprawia także, że kosmetyki stosowane na skórę lepiej sie wchłaniają. Ponadto para wodna z wapozonu pobudza gruczoły łojowe, przez co skóra łatwiej i efektywniej się oczyszcza. Para wodna pozwala także skórze na łatwiejsze „oddychanie”, dzięki czemu skóra oczyszcza się w naturalny sposób. Poprawia się także mikrokrążenie. Co więcej – para wodna skierowana na skórę powoduje szybsze usuwanie się zbędnych produktów odpowiedzialnych za przemianę materii.

wapozon

Jak wygląda zabieg z użyciem wapozonu?

Jak wspomniałam wcześniej, wapozon wytwarza parę wodną. Po przestudzeniu jest ona kierowana za pomocą głowicy na wybrany fragment skóry. Odległość, z jakiej należy skierować głowicę na skórę, nie powinna być mniejsza niż 25 cm. Jednakże są to tylko zalecenia, albowiem wiele zależy od zabiegu i rodzaju skóry, a także preferencji klienta. Zabieg przy użyciu wapozonu trwa krótko, bo około 5 minut. W trakcie zabiegu reguluje się intensywność wytwarzania pary wodnej, a także czas całkowity trwania zabiegu. Zastosowanie wapozonu należy dostosować do indywidualnych preferencji klienta i rodzaju jego skóry. Dlatego tak niezbędna jest fachowa wiedza przeprowadzającej zabieg kosmetyczki.

Dla kogo zabieg z użyciem wapozonu?

Wapozon będzie idealnym urządzeniem dla osób, które w krótkim czasie chcą intensywnie nawilżyć swoją skórę. Będzie też idealny dla osób, które chcą należycie skórę przygotować do innego zabiegu. Poza tym, powinny go stosować osoby, które z różnych względów nie mogą korzystać z innych urządzeń i zabiegów. Chodzi tu przede wszystkim o przeciwskazania zdrowotne. Połączenie wykorzystania wapozonu oraz peelingu jest dedykowane dla osób z suchą cerą lub łuszczącą się.

Wapozon – przeciwskazania

Zastosowanie pary wodnej z użyciem wapozonu nie ma większych przeciwskazań. Urządzenie to powinno być wykorzystywane przez fachową kadrę, albowiem – jak większość zabiegów kosmetycznych, jeśli nie będzie wykonywane prawidłowo, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jednym z podstawowych przeciwskazań jest stosowanie pary wodnej na skórę wrażliwą. Dotyczy to przede wszystkim osób, u których występuje trądzik różowaty. Innymi przeciwskazaniami są uszkodzenia skóry, takie jak otarcia, rany lub oparzenia. Wapozonu nie należy stosować wobec osób, u których występuje gorączka, stan przedgorączkowy, stany zapalne, trudności z oddychaniem lub zakażenia.

Wapozon i inne zabiegi kosmetyczne

Urządzenie to stanowi niezbędne wyposażenie każdego dobrego gabinetu kosmetycznego. Stanowi bowiem początek – przygotowanie do właściwej pielęgnacji skóry i dalszych zabiegów kosmetycznych. Jednym z zabiegów, przed którym powinno zastosować się parę wodną z wapozonu jest peeling kawitacyjny. Zabieg ten jest niezwykle popularny wśród pań, bez względu na rodzaj skóry i jej wiek. Wapozon stanowi wyposażenie mojego gabinetu kosmetycznego, dlatego też już teraz zapraszam do wykonania zabiegów z jego użyciem.